Vítajte v Avikam
 
 

Otázky a odpovede

fyzická osoba (občan Slovenskej republiky):

 •     občiansky preukaz
 •     vodičský preukaz
 •     cestovný pas / rodný list


fyzická osoba (cudzinec):

 •     cestovný pas
 •     vodičský preukaz
 •     kreditná karta


právnická osoba:

 •     výpis z obchodného registra
 •     občiansky a vodičský preukaz osoby, ktorá bude vozidlo užívať
 •     Zmluvu o prenájme vozidla môže podpísať iba konateľ spoločnosti alebo jeho splnomocnenec

V prípade platby v hotovosti klient hradí čiastku za prenájom vozidla a vratnú zálohu. Výška zálohy závisí od druhu vozidla. Zálohu klientovi vyplatíme v plnej výške po vrátení nepoškodeného vozidla.

V prípade platby kreditnou kartou prostredníctvom nášho pos terminálu zablokujeme čiastku za prenájom a zálohu. Po vrátení nepoškodeného vozidla zálohu uvoľníme.

Áno. Platbu kreditnou kartou je možné uskutočniť aj mimo našej kancelárie prostredníctvom nášho mobilného GSM pos terminálu.

Áno, všetky ceny na stránke sú vrátane DPH.

no, ceny, ktoré sú uvedené na našej internetovej stránke, sú vždy aktuálne.

Vany sú limitované 200 kilometrov na jeden deň nájmu. Všetky ostatné osobné vozidlá majú limit 400 kilometrov na jeden deň. Po prekročení účtujeme 0,12€ za kilometer vrátane DPH.

Čiže ak si požičiate van napríklad na 5 dní, tak v cene nájmu je 1000 kilometrov.

Klientom ponúkame dve možnosti prevzatia vozidla po prílete:

 • Vyzdvihneme Vás na letisku a privezieme do kancelárie našej autopožičovne v Bratislave. Tu s Vami spíšeme zmluvu o prenájme a odovzdáme Vám vozidlo. Automobil si môžete rezervovať i vyplnením rezervačného formulára.
 • Vozidlo Vám pristavíme a odovzdáme priamo na letisku. V tomto prípade je potrebné, aby ste nám zaslali Vaše osobné údaje, potrebné na prípravu zmluvy o prenájme vozidla (napr. vyplnením formulára na pristavenie automobilu)

Pristavenie vozidla poskytujeme v celej Európe, najmä na letiská Bratislava, Košice, Viedeň, Praha, Budapešť.

Zástupca spoločnosti A-WICKAM pristaví vozidlo na letisko a počká na Vás v hale príletov. Spoznáte ho podľa transparentu, na ktorom bude napísané Vaše meno. Následne Vás zavedie k vozidlu a odovzdá Vám ho.

Náš zástupca Vás bude čakať aj v prípade meškania Vášho letu.

S vozidlom môžete cestovať po celej Európe, okrem štátov: Rumunsko, Albánsko, štátov bývalého ZSSR a Juhoslávie (do Chorvatska a Slovinska je  vycestovať povolené) 

Naše vozidlá majú havarijné poistenie a povinné zmluvné poistenie pre celú Európsku úniu okrem Rumunska, Litvy a Lotyšska.

V prípade dopravnej nehody je potrebné privolať dopravnú políciu a následne kontaktovať našu spoločnosť. Bez policajného hlásenia poisťovňa zamietne úhradu škody.

Naše vozidlá sú poistené so spoluúčasťou 5%, minimálne však 350 €. V praxi to znamená, že ak spôsobíte škodu do 7000 €, platíte 350 € . Ak spôsobíte škodu nad 7000 €, uhradíte 5% zo škody.

Ak dôjde k dopravnej nehode, ktorú nespôsobíte Vy, neplatíte nič. Spoluúčasť si uplatňujeme z povinného zmluvného poistenia vozidla, ktorým je nehoda spôsobená. V tomto prípade je veľmi dôležité, aby ste po nehode privolali dopravnú políciu a poznačili si údaje o škodcovi.

Vozidlo si môžete rezervovať telefonicky na čísle +421 903 655 390, alebo vyplnením elektronického formulára.